Nápad na zlepšenie vo firme

Ahoj, je jedno aká veľká či mala firma si, ste…. každá firma potrebuje niečo, niekoho kto to celé riadi, kontroluje.. Je tak? A teraz si predstav, že vo firme máte pracovníkov a robotníkov. Kto je kto? Pracovník je ten čo robí veľa veci vo firme podľa termínov alebo veci mu pridelených a občas robí aj niečo navyše – iné, ale prospešné. Robotník – to je človek, čo vo firme robí iba to čo sa mu povie. Žiadny vlastný nápad, myšlienka, nič. Makač. Doslova.
A teraz sa zmeň. Zmeň prácu na prostredie, kde je doslova domáca atmosféra, kde vládne kľud a pohoda a všetko sa stíha ako treba. Ako také prostredie vybudovať? Jednoducho. V prvom rade treba prísť s diskusiou, čo sa dá zlepšiť, čo sa dá zefektívniť a podobne. Bez diskusie to naozaj nepôjde. Tu urobím taký malý postup ako to skúsiť a verím, že to pomôže.
1. začnite vo firme diskusiou o tom, čo sa robí zle – ako to zmeniť, čo robíte dobre – ale chcete to zefektívniť a podobné veci
2. skúste sa medzi sebou porozprávať, čo robíte vo voľnom čase, lebo možno prídete na to, že obchodník vo vašej firme je tiež vynikajúci kreatívec, ale robí to len vo voľnom čase. Možno zistíte, že vo firme máte šoféra ale vyštudoval psychológiu. Čiže urobte skupinové sedenie, kde sa môže každý kolega, kolegyňa opísať v 4-7 vetách. Dostanete kopec iných ľudí akých máte v práci.
3. Teraz to celé dajte dokopy. Kto čo vie, kto s čím vie pomôcť a dosiahnete nový level skills vo firme
4. Vzdelávajte sa navzájom. Grafik nech naučí niečo programátora a naopak programátor nech niečo naučí grafika. Tomu sa hovorí že posúvaš svoje vedomosti. Toto sa každej firme vráti – dvojnásobne.
5. ak všetko zlyhalo, začnite znova bodom číslo 1.

Ak si dostal(a) nápad, čo by sem mohlo prísť, napíš 🙂

Hodnotenie je viac ako potrebné...

klikni na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 0 / 5. počet hodnotení 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *