dostal som nápad

Všetko, čo ťa napadlo si poriadne zapíš na papier, do tabletu, do mobilu – jednoducho kdekoľvek, aby si to nestratil alebo aby ti to neskôr nevyletelo z hlavy. Nemusíš sa o svoj nápad podeliť pokiaľ máš v pláne ho začať robiť. Ale aj ty, aj ja, aj ktokoľvek iný potrebuje mentora, nejakého podporovateľa – napríklad rodinu, kámošov – pozor nepomýľ si hejterov s kamarátmi … Lebo nič nie je horšie ako kamarát – neprajník.

Ak si teda myslíš, že tvoj nápad stojí za to – urob si betaverziu (web, program, knižka, skica, čokoľvek) a skús sa s tým pohrať. Ak sa ti to bude páčiť ale nebudeš úplne spokojný – to nevadí. Máš nápad ktorý si pretvoril do produktu alebo do fáze, že máš čo ukázať a že máš čo zlepšovať. Ak z nápadu urobíš len produkt, je to vždy lepšie ako len nápad v hlave.

Ešte aby som nezabudol – preštuduj si poriadne desatoro – je to dôležité. Lebo môže prísť deň, keď ťa to všetko prestane baviť a to bude chyba. Nenechaj sa odradiť. Posilni svojho ducha a pokračuj ďalej. Všetky chyby, ktoré po ceste nápadovača urobíš sa stanú tvojimi skúsenosťami. Ver mi a hlavne ver sebe.